Mersin Ortodonti

1986 yılında Mersin’in Mut ilçesinde doğmuştur. İlk öğrenimini, orta okul ve liseyi Mersin’de tamamlamıştır.Yüksek Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde tamamladıktan sonra 2013 yılında yapılan Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı’nda (DUS) Türkiye 53.sü olarak Gaziantep Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olmaya hak kazanmıştır. 2014-2018 yılında Ortodonti Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış ve bitirmiştir.

2018 yılında ‘’BOTULINUM TOKSİNİN (BOTOX) GUMMY SMILE TEDAVİSİNDEKİ ETKİNLİĞİNİN İNCELENMESİ’’ adlı uzmanlık tezini tamamlamıştır. 2018 yılında uzmanlık bitirme sınavını başarıyla bitirmesi sonucu Ortodonti Uzmanı ünvanını almıştır.

Yurtiçi ve yurtdışında eğitim ve bilimsel faaliyetlerde bulunmuştur. Ortodonti alanında Türkiye ve Avrupa’daki en kapsamlı Botox tez çalışmasını yapan Fatih Cengiz Türk Ortodonti Derneği üyesidir.

Özel Ortodent Ortodonti kliniği ve Mersin Mut Devlet Hastanesi’nde görev yaptıktan sonra askerlik görevini Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda Diş.Tbp.Atğm olarak yapan Fatih Cengiz, Mersin’de kurucusu olduğu özel FACE Ortodonti Kliniği’nde hastalarına hizmet vermektedir.

Vizyon ve misyon olarak, elde bulunan mevcut yapıyı koruma ve insanlara kaybettiği sağlığı ve estetiği kazandırırken her zaman en iyi kalitede ve koşullarda hasta konforunu sağlama amaçlanmaktadır.

Mersin Ortodonti

Çocuklarda
Ortodonti

Yetişkinlerde Ortodonti

Şeffaf Plaklarla
Tedavi

Lingual Ortodonti

Ortognatik Cerrahi Tedavisi

Myofonksiyonel Tedavi

Diş Sıkma ve Gıcırdatma Tedavisi

Çene Eklemi Tedavisi

Horlama ve Uyku Apnesi Tedavisi

Kliniğimiz